Az ősz minden évben a pályaválasztásra való felkészülés időszaka a nyolcadikasok számára, ilyenkor ők nyílt napokon vesznek részt, középiskolák bemutatóit hallgathatják és nézhetik meg, pályaválasztási kiállításra mennek, de sok más program is segíti az iskolaválasztást. Ezek egyike a Munkaügyi Központtal együttműködve szervezett üzemlátogatás sorozat, amelyen hetedikes és nyolcadikas tanulóink már évek óta részt vesznek. Idén a nyolcadikasok a Kaposi Mór Oktató Kórházban, a Privát Húsfeldolgozó Kft-nél, a Kapos Volán Zrt-nél és az Ardagh Aluminium Packaging Kft-nél jártak, a hetedikesek pedig a Kaposi Mór Oktató Kórházat, a Videoton Elektro-Plast Kft-t, a Móricz Zsigmond Szakközépiskolát és a Turul éttermet keresték fel.

Üzemlátogatások pályaválasztás előtt