2022. november 12-én, szombaton iskolánk tanulói, Detári Laura Ibolya (7/A) és Kóka Rómeó (8/A) is szerepelt a Kárpát-medencei Magyarok Baráti Társasága által szervezett XXIV. versmondó versenyen.

A jelentkezőknek két-két lírai alkotást kellett választaniuk. Kaposfői tanulóink a Petőfi-emlékév alkalmából híres költőnktől A XIX. század költői című komolyabb, illetve a Mi lelt? című, bohókás hangvételű verseket szavalták el. Ibolya emellett Szabó Lőrinc Gyengeség című líráját, Rómeó pedig József Attila Tiszta szívvel című költeményét mondta el.

A megmérettetésnek a kaposvári Lorántffy Zsuzsanna Református Iskola adott otthont.

Mindkét tanuló ügyesen, a maga kategóriájában példás helytállással szerepelt. Laurát a magyartanárokból álló zsűri is kitüntette: a 7. évfolyamosok kategóriájában III. helyezést ért el.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Biztatjuk őket és valamennyi tanulónkat a további megmérettetéseken való szereplésre!

Felkészítő tanáruk: Hőgye Virág.