A tanév utolsó előtti hetében, 2009. június másodikától ötödikéig projekthetet tartottunk iskolánkban. A projekt témája az egészség volt, ezt a témát próbáltuk minél többféleképpen megközelíteni a gyerekekkel. A projektben az iskola minden osztálya és minden pedagógusa részt vett. A munka tulajdonképpen már az előző héten elkezdődött: plakátok készültek az egészséggel, környezetvédelemmel kapcsolatban, egészséges étrendről, kulturált viselkedésről, lelki egészségről zajlottak beszélgetések különböző tanórákon. Informatika órán egészséges ételeket felszolgáló képzeletbeli éttermek étlapjai készültek el a számítógép segítségével, technika órákon a gyerekeknek volt lehetőségük megtervezni az iskolai étkező heti menüjét. A projekthét folyamán a tanulók egészségügyi totót töthettek ki, akik ezt jól megoldották a projekt zárásakor jutalmat kaptak.

A projekt első napján kezdődtek el a sportprogramok: váltófutó versenyt rendeztünk az osztályok között, amelyben nem kis meglepetések születtek. Szerdán a védőnő volt segítségünkre, az alsósoknak egy látványos és tanulságos egészségügyi foglalkozást rendezett a művelődési házban. Ugyanezen a napon a hetedikes és nyolcadikas tanulók prevenciós foglalkozáson vettek részt, az alkohol és a kábítószerek veszélyeit ismerték meg Molnár Éva kaposmérői védőnő segítségével. Az ötödik és hatodik osztályos lányok életkori sajátosságaikhoz kapcsolódó egészségügyi foglalkozáson vettek részt. A szerda délután ismét a sporté volt: labdarúgó és röplabdatornát rendeztünk a jelentkező nem kevés csapat között. Csütörtökön Lénárt Kinga, fitnesz országos bajnok tartott élménybeszámolót e sportág versenyeiről, majd egy kis testmozgásként aerobic következett az udvaron, amit iskolánk tanulói, Balogh Beáta és Balogh Anikó vezettek. Pénteken gyümölcstálkészítés várta az osztályokat, majd déltájt megnyílt a projektzáró kiállítás. Délután közlekedési-ügyességi versenyt rendeztünk, majd tanár-diák röplabdameccsel zártuk a hetet. A korábbra tervezett, de a rossz időjárás miatt elmaradt duatlonversenyt és a tanár-diák focimeccset a következő héten rendeztük meg.