A Hunyadi János Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény a TIOP 1.1.1-07/1 Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében meghirdetett a pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése címmel benyújtott pályázatát támogatásra javasolta az NFÜ! A közbeszerzési eljárásban nyertes cég 2011. május 10-én üzembe helyezte és átadta az elnyert eszközöket. A kaposmérői, kaposfői, bárdudvarnoki intézményekben dolgozó pedagógusok továbbképzésen elsajátították az interaktív tábla használatának alapjait.
A diákok nagy örömmel fogadták az új informatikai csodákat melyekkel változatosabbá, érdekesebbé válhat a tanulási folyamat. Az interaktív tábla használatával olyan komplex tanulói környezetet lehet teremteni a rávetített objektumok, az internet és multimédiás CD-k kínálta lehetőségekkel, melyekben a diákok, és a tanár kreativitását kihasználva igazi problémamegoldás következhet be. A tanulók játszva, felfedezve, szórakozva tanulás közös élményére építve sajátíthatják el a tananyagokat.

A kaposmérői székhely intézménybe:

6 interaktív tábla
7 új számítógép
1 WIFI csomag
1 szerver gép
1 nagyothalló csomag

A kaposfői tagintézménybe:

5 interaktív tábla
21 új számítógép
1 WIFI csomag
1 szerver szoftver
1 gyengén látó csomag

A bárdudvarnoki tagintézménybe:

2 interaktív tábla
1 szavazó csomag
3 új számítógép
1 WIFI csomag került.

Informatikai fejlesztés