Hagyomány iskolánkban, hogy az 1848. március 15-i forradalmat egész hetes programsorozattal ünnepeljük, idén projektként fűztük össze a forradalom és a szabadságharc emlékét, hangulatát megidéző eseményeket. A projekt látványos programjairól láthatnak alább képeket, videofelvételeket.

A projekthét plakátkészítéssel kezdődött, majd kedden a szabadságharc honvédeinek élete elevenedett meg az iskolában egy sportvetélkedő során, ahol többek között ágyúzni, keskeny hídon átvonulni, kötelet mászni, sebesültet és lőszert szállítani kellett.

Szerdán 1848 méter hosszúságú futóversenyt rendeztünk.

http://player.vimeo.com/video/89863291

Csütörtökön a forradalom eseményeiről és vezetőiről szóló történelmi vetélkedőt és versmondóversenyt rendeztünk.

Pénteken a forradalom és szabadságharc szimbólumait, motívumait bemutató tortákat készítettek az osztályok, majd a tortákból kiállítást rendeztünk.

A projekthét zárásaként az iskola tanulói és pedagógusai élő kokárdát készítettek a Nemzeti dal hangjaira.

http://player.vimeo.com/video/89155977

1848 projekt