Közeledik a 2015/2016-os tanév, így tájékoztatjuk önöket a tanévkezdésről. Az első tanítási nap szeptember 1., kedd, ugyanezen a napon 8.15 órai kezdéssel rendezzük meg a tanévnyitó ünnepélyt is. Ezen a napon az alsó tagozatosoknak a negyedik, a felső tagozatosoknak az ötödik óra végéig osztályfőnöki óráik lesznek. Délután iskolaotthon és napközi is lesz, de a szülő írásbeli kérésére a gyerekek az órák után hazamehetnek. Étkezést az első naptól kezdve biztosítunk.

A tankönyvosztás időpontja 2015. szeptember elseje: az első tanítási nap első osztályfőnöki óráján kapják meg a tanulók a könyveket osztályfőnöküktől. A tankönyv végső megrendelője a tanuló, így az átvételre is a tanuló és/vagy törvényes képviselője jogosult. Az idei tanévben nem küldenek ki előre díjbekérőt, a tankönyvek átvételekor kapják meg a fizetős gyerekek a csekket, amelynek befizetési határideje: 2015. szeptember 15. Az ingyenes tankönyvre jogosult tanulókat kérjük, hogy amennyiben a nyár folyamán lejárt az igazolásuk, tankönyvosztásra hozzák magukkal az új, érvényes igazolást! Bármilyen probléma felmerülése esetén kéjük keressék iskolánk tankönyvfelelősét, Szijártóné Torma Irmát.

Sok tanulónk gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságáról szóló határozatának érvényessége a nyár folyamán lejárt, amit a jegyzőnél lehet megújíttatni. Kérjük, ha ez az ön családját is érinti és még nem tette, mielőbb keresse fel a területileg illetékes jegyzőt. Ha jogosult rá, kérje a hátrányos helyzet, illetve a halmozottan hátrányos helyzet megállapítását is. Mindezek számos programban való részvételnek a feltételei valamint egyes kedvezmények a gyermekvédelmi kedvezmény meglétéhez kötöttek (étkezés, tankönyv).

Az alábbiakban közöljük az iskolabuszok menetrendjét:

Reggel, Kiskorpádról érkező busz:

 • Kiskorpád, alsó 7.55
 • Kaposfő, bolt 8.06

Reggel, Nagybajom-Jákó-Csököly-Gige-Kiskorpád, Hősök tere felől érkező busz:

 • Nagybajom, autóbusz-váróterem 7:22
 • Nagybajom, Gőzmalom 7:24
 • Jákó-Nagybajom vasútállomás 7:30
 • Jákó, italbolt 7:32
 • Jákó, alsó 7:34
 • Csököly, italbolt 7:41
 • Csököly, községháza 7:43
 • Csököly, italbolt 7:45
 • Gige, italbolt 7:49
 • Kiskorpád, alsó 7:54
 • Kiskorpád, Hősök tere 7:56
 • Kiskorpád, Hűtőház 7:58
 • Kaposfő, bolt 8:04

Délután, Kiskorpádra induló busz:

 • Kaposfő, bolt 15.43
 • Kiskorpád, alsó 15.54

Délután, Kiskorpád, Hősök tere-Gige-Csököly-Jákó-Nagybajom felé induló busz:

 • Kaposfő, Bolt 15:40
 • Kiskorpád, Hűtőház 15:46
 • Kiskorpád, Hősök tere 15:49
 • Kiskorpád, alsó 15:51
 • Gige, italbolt 15:56
 • Csököly, italbolt 16:00
 • Csököly, községháza 16:02
 • Csököly, italbolt 16:04
 • Jákó, alsó 16:09
 • Jákó, italbolt 16:11
 • Jákó-Nagybajom vasútállomás 16:13
 • Nagybajom, Gőzmalom 16:19
 • Nagybajom, autóbusz-váróterem 16:21
Tanévkezdés