2016. március 22-én a víz világnapját ünnepeltük a hetedik és nyolcadik osztályosokkal.

Készítetek a gyerekek plakátokat a víz körforgásáról, felhasználásáról. Interneten a világnapi logót keresték ki, a víz keménységéről olvashattak és arról, hogy melyik szervezet nyilvánította március 22-ét a víz világnapjává. A vízzel való takarékoskodást vízteszttel tanulhatták meg.

Öröm volt belépni abba a terembe, ahol a tanulók a plakát tervezésével, rajzolásával foglalkoztak. Nevetéstől volt hangos a terem, mivel mindenkinek az arcán nyomot hagyott a krétapor.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeink megünnepeljék a világnapokat, mert a Földünk védelme mindannyiunk feladata. A vetélkedő után az eredményhirdetésen átvehették megérdemelt jutalmukat.

VVV2016-1 VVV2016-2VVV2016-3

Vizes vetélkedő a kaposfői iskolában