Az orvosi rendelő és védőnői tanácsadó rajzpályázatot hirdetett tanulóink számára az egészségmegőrzésről, amiről Ördögh Gyöngyi védőnő írását közöljük:

Az Orvosi Rendelő és Védőnői Tanácsadó által meghirdetett rajzpályázat azzal a szándékkal jött létre, hogy a váró fehér falának egyhangúságát megtörjük. Általában az egészségügyi intézmények falait a gyógyszer gyártó cégek színes reklám anyagai díszítik Ezt mindenképp szerettük volna elkerülni, illetve megfordítani a sorrendet: Inkább előzzük meg a betegséget, őrizzük meg egészségünket, mint a gyógyszerek szedésével kelljen foglalkoznunk. A gyerekek azért jutottak eszünkbe, mint lehetséges alkotók, mert az egészségtudatos magatartást már gyerekkorban el kellene sajátítani. Az alsó tagozatos gyerekek az orvosi rendelőben és a védőnői tanácsadóban zajló vizsgálatokról rajzoltak, a felsősök pedig „Hogyan maradjak egészséges?” témában plakátot készítettek. Az egészséges táplálkozás, a testmozgás szükségességével teljesen tisztában vannak és gyönyörű, színes rajzok születtek, kreatív, figyelemfelkeltő megoldásokkal. A kislányok külön témaként választhatták, hogy anyatejes táplálásra hívják fel a figyelmet, mivel az anyatej a legelső állomása az egészséges táplálkozásnak, és nemcsak a test, hanem a lélek egészségét is szolgálja. Nagyon szép, gyermekeiket ölelő, szoptató anyákat rajzoltak, ami nekem, mint védőnőnek különösen tetszik. Ezek a rajzok kerülnek majd a védőnői tanácsadó bejárata mellé. A rajzokat látva teljesen lenyűgözött a gyerekek alkotókészsége, ügyessége. Végleges helyükre kerülésük előtt a rajzok a Kultúrházban tartandó Egészségnapon is kiállításra kerülnek. Nagyon köszönöm minden rajzoló tanulónak a munkát, valamint Merkeiné Vajda Anikónak, Szalai Anikónak és Teglovics Rékának, aki segítségemre volt az elképzelés megvalósításában.

A pályázat első helyezettei évfolyamonként:

  • 1. évfolyam: Puskás Sára
  • 2. évfolyam: Fürst Rebeka
  • 3. évfolyam: Puskás Dorina
  • 4. évfolyam: Orsós Boglárka
  • 5. évfolyam: Turi Roxána
  • 6. évfolyam: Magda Violetta Szófia
  • 7. évfolyam: Kovács Bálint
  • 8. évfolyam: Orsós Margit

Az orvosi rendelő és a védőnői tanácsadó rajzpályázatán vettek részt tanulóink