Hagyomány iskolánkban, hogy az 1848-as forradalom ünnepét témahéttel vagy projektnappal ünnepeljük, idén előbbit választottuk.

Faliújság dekoráció – 8/A és 8/B osztály
A nyolcadikasok a faliújság dekorációt készítik
A 4. osztály faliújság dekorációja

A hét során a gyerekek részt vettek 1848 méteres futáson, az alsósok a témához kapcsolódó színezőket kaptak és Dobble játékot játszottak, a felsősök a március 15-i eseményekről szóló rejtvényeket, feladatokat oldottak meg.

1848 méter futás – alsó tagozat

A kreativitásnak tortakészítéssel is teret adtunk: a forradalom jelképeit, a nemzeti színeket, a szabadság szimbólumait örökítették meg tanulóink torta formájában a szülők segítségével. A tortákból kis kiállítást hoztunk létre, hogy mindenki megnézhesse más osztályok munkáit.

Tortakészítés – 8. osztályok
Rögtönzött tortakiállítás
A 8/A osztály tortája
A 8/B osztály tortája
A 7/A osztály tortája
A 7/B osztály tortája
A 6. osztály tortája
5/A osztály tortája
Az 5/B osztály tortája
A 4. osztály tortája
A 3. osztály tortája
2. osztály tortája
Az 1/A osztály tortája
Az 1/B osztály tortája

A hét vége felé sorversenyre került sor, amely a szabadságharc során előforduló helyzeteket szimulálta, itt vegyes összetételű csapatok alkották a „katonai egységeket”.

Sorverseny
Instrukciók a sorversenyhez
Kötélhúzás a verseny során

Végül március 15-én tanulóink műsort adtak elő Kaposfő község hivatalos ünnepségén a kultúrházban.

Március 15. témahét az iskolában