Közeledik a nyár vége, szeptember másodikán pedig elkezdődik az új tanév, így szeretnénk tájékoztatást adni az évkezdéssel kapcsolatos tudnivalókról.

A tanév első tanítási napja 2019. szeptember 2. A tanévnyitót is ezen a napon rendezzük 8.15 órai kezdettel.

Az alsó tagozaton az első négy óra lesz megtartva (11.50-kor végeznek), a felső tagozaton pedig az első öt óra (12.45-kor végeznek). Ezek osztályfőnöki órák lesznek. Az osztályfőnöki órák után a gyerekek a szülő írásbeli vagy személyes kérésére hazamehetnek. Délután napközit biztosítunk az iskolában maradó tanulók számára.

A tankönyvosztásra is szeptember másodikán kerül sor. Az első osztályosok rögtön a tanévnyitó után megkapják a tankönyveket, hogy a szülők haza tudják azokat vinni.

Kérjük, hogy a tankönyveket kössék be, lehetőleg öntapadó csíkos átlátszó műanyag borítóval. A tankönyveket minden tanuló ingyenesen kapja használatra és a tanév végén vissza kell, hogy adja azokat. Kérjük, hogy a tankönyvre ne ragasszanak címkét, az a műanyag borítóra kerüljön. A szükséges műanyag borítók mennyisége évfolyamonként a következő:

  • 1. osztály: Csak A/4-es kell kb. 13 db, németeseknek 15 db
  • 2. osztály: Csak A/4-es kell kb. 12 db, németeseknek 15 db
  • 3. osztály: Csak A/4-es kell kb. 13 db, németeseknek 15 db
  • 4. osztály: Csak A/4-es kell kb. 13 db, németeseknek 15 db
  • 5. osztály: A/4-es: 5 db, A/5-ös 5 db
  • 6. osztály: A/4-es: 7 db, A/5-ös 5 db
  • 7. osztály: A/4-es: 10 db, A/5-ös 7 db
  • 8. osztály: A/4-es: 10 db, A/5-ös 7 db

A felsős felszereléslistát – füzetek, technika és rajz órai eszközök, stb – itt olvashatják el.

Információk a 2019/2020-as tanév kezdéséről