Február 3-án reggel macikat ölelő, izgatott kisiskolások lépték át az iskola kapuját.

Már az elmúlt héten elkészült a közös nagymaci. Egy mackót hat részre osztottunk és minden alsós osztály más-más technikával barnára varázsolta. Hétfő reggelre összeállt egy nagy egésszé, melyet az alábbi fotón megtekinthetnek.

Volt közös versmondás is. Weöres Sándor: A medve töprengése című költeményét macikkal a kezükben mondta el a közel száz kisdiák. Eztán a kis kedvenc plüssök a magasba repültek.

Az informatika teremben játékos maci-kvízt oldhattak meg a gyerekek. A nagy izgalomtól és örömtől még a folyosó is hangos volt.

Felelevenítettük Fülesmackó történetét. Megtanultuk a főcímdalt, ezt követően néztünk egy régi mesét is.

A kiskorpádi Lukács család jóvoltából pedig mézes kenyérrel zártuk ezt a szép napot!

Maci-nap az alsó tagozaton [videó]