Iskolánk a farsangi mulatságot idén is csak osztálykeretben tarthatta meg: alsó tagozatban egésznapos, felsőben délutáni programokkal. Ebben a cikkben beszámolunk osztályaink farsangi programjairól.

A képre kattintva galériát tekinthetnek meg a farsangról Google Fotókban.

1. osztály

A kis elsősök egész héten izgatottan várták a pénteket, mikor végre megmutathatták egymásnak az ötletes jelmezeiket. A zene, móka és tánc mellett sok érdekes farsangi témájú feladattal készültünk. Többek között: bohóc puzzle, lufiterelgetés floorball ütővel, labdafújás pohárba, bohóc-sapka feltekerő, memóriajáték. A tartalmas, izgalmas csuda jó nap egy nasifaló, mesenézős mozizással zárult. Szalai Anikó, Szalai Józsefné

2. osztály

A gyerekek egész héten készültek az iskolai farsangra. Egyesek megosztották egymással milyen jelmezük lesz, míg mások titokban tartották péntekig. A reggelt egy ünnepélyes megnyitóval kezdtük, ahol felvonultak a gyerekek jelmezeikben, majd kezdődött a karneváli hangulat, amelyről a jó hangulatú zenék is gondoskodtak. Délelőtt csapatjátékok, ügyességi feladatok, zenés, táncos feladatok színesítették a programot. Délután közkívánatra filmet néztek a gyerekek, pattogatott kukoricával teremtettünk igazi mozi hangulatot. A napot tejfölös langallóval zártuk. Vargáné Maurer Anett, Látics Barbara

3. osztály

Délelőtt játékos, szellemi és ügyességi vetélkedők voltak a csoportok között, majd farsangi kézműves alkotásokat készített mindenki egyénileg.

Délután kezdődött a farsangi karnevál, különböző közösségerősítő játékokat játszottunk, meghallgattuk az osztály néhány fiútagjának a dalát, amit farsangra írtak, táncverseny volt, és  nagyon jót buliztunk. Kissné Balázs Katalin, Merkeiné Vajda Anikó, Héder Andrea

4/A osztály

A 4.a osztály tanulói egy vidám lakodalom szereplői voltak farsangkor. Az osztály tanulói nemet cserélték, a fiúk lányoknak, a lányok fiúknak öltöztek. A készülődés, öltözés pillanataitól a hivatalos szertartáson, díszebéden, menyasszonytáncon keresztül, a vidám mulatozásig élveztük a nap minden egyes pillanatát. Kispálné Kósa Katalin, Tütőné Wágner Margit

4/B osztály

Mi az osztállyal egész nap játszottunk. A söprűs és székes táncot, a lufis páros és egyéni táncot szerették a legjobban. Pihenésképp fánk- és csokievésben versenyezhettek. Délutánra mindenki jól elfáradt, de vidám hangulatban indultunk haza. Dávidháziné Csordás Henriett, Tütőné Wágner Margit

5. osztály

Két fő öltözött jelmezbe. A farsangi délutánt az osztályteremben töltöttük, ahol sok ügyességi feladatot hajtottunk végre. Jó hangulatban telt a délután. Ettünk és ittunk, valamint tombolát húztunk. Érdekessége, hogy mindenki akit kihúzott kisebb meglepetést (pl. csokit, cukor, ropit) hoztunk a másiknak, ami nagyon jó érzéssel töltött el bennünket. Szántó Szilárd

6/A osztály

Pénteken mi kirándulni voltunk Kaposfőn, a Vadászdombhoz közeli erdőben. Büttlné Csábi Mariann

6/B osztály

A focipályán töltöttük a délutánt: ettünk-ittunk, zenét hallgattunk, a fiúk tengóztak és együtt röplabdáztunk. Nagyon jól éreztük magunkat, sokat nevettünk, nagyon gyorsan elment az idő! Szijártóné Torma Irma

7/A és 7/B osztály

Mi ügyességi játékot játszottunk és kahootoztunk, együtt az A és B osztály. Az ügyességi játék lufis játék volt: ki tud hosszabb ideig a levegőben tartani három felfújt lufit. Írtuk a pontokat, lett győztese a játéknak. A Kahoothoz pedig a gyerekek találtak ki előre kérdéseket önmagukról. Afféle mennyire ismered a társaid vetélkedő volt ez tulajdonképpen. Ezt két körben csináltuk. Volt még több játék a tarsolyunkban előkészítve eszközöstül, de azokra nem került sor, a lufissal és a Kahoottal jól elvoltunk. Mártonné Káplár Veronika, Dávidházi Tibor

8/B osztály

A 8/B osztály a farsangi szép időt kihasználva Kaposvárra utazott a Gyertyános-parkerdőbe. A jó hangulatú séta keretében szó esett a Zselic kialakulásáról, felszínformáiról is. Ezt követően lesétáltunk a Turistaházhoz és a Horgásztóhoz, majd gyalog tértünk vissza a városba a kivilágított Eszterházy-hídon keresztül. Dóczi Balázs

Farsang 2022