Kiváló eredményt értek el tanulóink a Proking Hungária Kft. által szervezett Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen. A verseny hét témakörben – magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyomány, hungarikumok, feltalálók – gyarapítja és méri a versenyzők tudását. A tanév folyamán a résztvevőknek négy feladatsort kellett megoldaniuk, a sikeres megoldásokhoz pedig egyéni kutatómunkán keresztül vezetett az út.

Tanulóink helyezései:

  • Csordás Réka Janka (5/A): országos 1. hely, Somogy vármegyei 1. hely
  • Boros Blanka (6. o.): országos 1. hely, Somogy vármegyei 1. hely
  • Horváth Krisztina (5/A): országos 2. hely, Somogy vármegyei 2. hely
  • Kiss Dávid (5/A): országos 4. hely, Somogy vármegyei 4. hely
  • Fürst Rebeka (6. o.): országos 7. hely, Somogy vármegyei 5. hely
  • Brogyanecz Dóra (7/B): Somogy vármegyei 1. hely, országos 6. hely

Felkészítő: Dóczi Balázs.

Csordás Réka Janka és Boros Blanka megnyerte az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyt, Brogyanecz Dóra vármegyei első helyezett