A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény értelmében a kötelező etika óra helyett a szülők választhatják gyermeküknek az országgyűlés által elismert egyházak és azok belső jogi személye által folytatott hit- és erkölcstanoktatást.

A Szennai Fekete László Általános Iskola Kaposfői Tagintézményben a következő, az országgyűlés által elismert egyházak hit- és erkölcstanoktatása választható:

• Szent Vendel Római Katolikus Plébánia Kaposfő
    A hitoktatásban illetékes képviselő: Lákovics Péter László hitoktató
  • Kaposfői Református Egyházközség
    A hitoktatásban illetékes képviselő: Székelyné Kiss Emese református lelkész

A leendő első osztályosok szülei a beíratást követően tesznek nyilatkozatot az etika illetve a hit- és erkölcstanoktatással kapcsolatos választásról. A már jogviszonyban lévő tanulók szülei 2024. május 20-ig módosíthatják eddigi döntésüket – írásban – az iskolánál.

Ha kérdés vagy probléma merül fel a választással kapcsolatban, keressék az általános iskolát a 82/577-004 telefonszámon!

Kaposfő, 2024. március 8.

Iskolavezetés

Tájékoztatás a hit- és erkölcstanoktatásról