A gyerekek algoritmikus gondolkodásának fejlesztése érdekében szereztünk be egy Bee-Bot eszközt. Ez nem más, mint egy méh formájú robot a hátán gombokkal, ami egy kiteríthető színes pályán tud mozogni. Ahhoz, hogy elérje a célját, a gyerekeknek be kell programozni a szükséges mozdulatokat – előrehaladást, fordulásokat. A robotot a tanév során tartott használt ruhagyűjtő program bevételéből vásárolta az iskola, ennek és a Bee-Bot beszerzésének szervezője Magdáné Ferenczi Barbara volt.

A Bee-Bot mellett komolyabb eszközöket is használunk a gyerekek algoritmikus gondolkodásának fejlesztésére, így például Micro:bit miniszámítógépeket. Ezeknek a fél bankkártya méretű kis gépeknek öt soros, öt oszlopos LED kijelzője, három gombja és több érzékelője van, digitális kultúra órán egy grafikus felületen készítenek a gyerekek különböző programokat, amiket aztán a Micro:bit-tel végrehajtatnak. A kép egy kezdő Micro:bit órát ábrázol, az első feladatok között volt egy villogó szív animáció készítése a LED kijelzőn.

Bee-Bot és Micro:bit – korszerű eszközök az algoritmikus gondolkodás fejlesztésére