Iskolánk 19 tanulója május elején 5 csodálatos napot tölthetett el Erdélyben. A Határtalanul pályázat keretében a szennai iskola diákjaival közösen barangolták be Székelyföldet és környékét.

A tanulmányi kiránduláson megismerhették irodalmunk fontos alakjainak szülőföldjét és életének fontos állomásait (Ady Endre, Petőfi Sándor, Tamási Áron, Kányádi Sándor…).

A túrázások alatt természetföldrajzi tudással is bővült ismeretük (tordai sóbánya, Békás-szoros, Gyilkos-tó, Madarasi Hargita, Aragonit Múzeum…).

A tanulók ízelítőt kaptak a székely vendégszeretetből, amikor vendégül látták őket az erdélyi diákok Felsőboldogfalván. A fiatalok bemutatták egymásnak az otthonukat, szokásaikat és hagyományos népviseletüket.

A kiránduló csoport részt vehetett Székelyudvarhely mindennapi életében az esti sétákon, valamint a városnapi programokon is szívesen látták őket.

A diákok élményekben gazdagon, feltöltődve tértek vissza kis hazánkba!