Iskolánk kilenc hetedik osztályos tanulója májusban öt napot töltött Kárpátalján. A Határtalanul pályázatnak köszönhetően a szennai iskola diákjaival közösen fedezték fel ezt a területet.

Minden nap velük tartottak a tiszasalamoni általános iskola diákjai és tanárai, így a tanulók megismerkedhettek egymással és szakmai kapcsolat alakult ki az iskolák között. A fiatalok bemutatták egymásnak az otthonukat, szokásaikat és hagyományos népviseletüket.

A tanulmányi kiránduláson megismerhették Magyarország történelmének fontosabb helyszíneit, emlékeit. Jártak a Vereckei-hágónál, a tiszaújlaki Turul-emlékműnél, a Schönborn-kastély parkjában, a Szolyvai Emlékparknál és az Árpád-vonal egyik bunkerében.

Részt vettek Mezőváriban a zászlóbontáson, ahol felléptek a szennai diákok és közösen emlékeztek meg a Rákóczi-szabadságharcról. Bejárták Ungvár, Munkács és Beregszász utcáit.

A hosszú út után élményekkel gazdagon tértek haza a diákok!

Ezúton is köszönjük a szíves vendéglátást a tiszasalamoni iskolának és a nagydobronyi gyermekotthonnak!

karpatalja

Határtalanul Kárpátalján