Május 27-én Zalaegerszegen rendezték meg a judo szezonzáró eseményét és egyben az év egyik legrangosabb versenyét, az Országos Diákolimpiát. Öt tatamin, egész nap folytak a versenyzők küzdelmei a bajnoki címért. Iskolánk két tanulója is részt vett a versengésben: Vajda Lilla Diák A és Vajda Julianna Diák B korosztályban volt érintett.

Vajda Lilla -41 kilogrammban ippon győzelemmel került a döntőbe, ahol az áprilisi Magyar Köztársaság Kupa bronzérmesével találkozott. Nagyon kemény küzdéssel, egy ponttal maradt alul vele szemben, így az Országos Diákolimpiát ezüstéremmel zárta.

Vajda Julcsi az új súlycsoportjában -44 kilogrammban indult. Kiegyensúlyozott, magabiztos teljesítményt nyújtva hozta a formáját és nyerte meg valamennyi küzdését, így 2017 Országos Diákolimpiai Bajnoka lett!

Vajda Julcsi országos diákolimpiai bajnok, Vajda Lilla ezüstérmes