Kiemelkedő eredményeket értek el iskolánk hetedik osztályos tanulói a Komplex felvételi és tehetséggondozó program feladatmegoldó versenyén, magyar nyelv és irodalomból.

A Kaposvári SZC Eötvös Loránd Műszaki Technikum és Kollégium idén is megrendezte levelező feladatmegoldó versenyét hetedik és nyolcadik osztályos tanulók számára. A verseny a korábbi évekhez hasonlóan, öt levelező és egy szóbeli fordulóból állt.  Iskolánkból hat tanuló vállalta a megmérettetést a hetedik osztályosok közül. A verseny sok felkészülést és kitartó munkát igényelt, ebben volt a tanulók segítségére Mariai Edit felkészítő tanár. A szóbeli forduló a járványügyi előírások miatt sajnos elmaradt, de egy ünnepélyes eredményhirdetést és jutalomátadást megszerveztek a szóbeli fordulóba bejutó diákok számára. A hetedik osztályosok kategóriájában összesen 39 diák versenyzett a megye sok iskolájából, de a dobogó lépcsőfokait kaposfői diákok töltötték be.

1. helyezett: Balogh Borbála
2. helyezett: Bók Adrienn Réka
3. helyezett holtversenyben: Szira Bianka Rozina, Varga Nóra
7. helyezett: Dani Zselyke
10. helyezett: Kovács Eszter

Balogh Borbála és Bók Adrienn

Kiemelkedő versenyeredmények magyar nyelv és irodalomból